Mad Gardener's World

Zdjęcia

Zdjęcia na tej stronie nie podlegają ocenom, krytyce ani pochwałom gdyż wszystkie robiłam dla siebie. Wraz z powstaniem serwisu TaBaza wiele zdjęć było robionych z myślą o ilustracji serwisu.

me

Fotografią interesuję się tak naprawdę od niedawna, zawsze była to domena mojego męża i to jego zdjęcia są znacznie lepsze. Od czasu do czasu brałam aparat i pstryknęłam jakąś fotkę… Dopiero ogród i cyfrówka skłoniły mnie to tego, by zacząć bawić się aparatem. Potem dodatkowym bodźcem było powstanie serwisu Tabaza. Zwiedzając po raz pierwszy ogrody na Wyspach dotkliwie odczułam brak znajomości technik fotografowania. Patrząc na swoje zdjęcia z perspektywy dwóch lat mam świadomość, że te pierwsze próby były wyjątkowo nieudolne. Postanowiłam jednak część z nich opublikować, mają charakter nie tylko dokumentalny ale dla mnie przede wszystkim sentymentalny.

Echinacea purpurea

Dzisiaj nie wyobrażam sobie wyprawy do ogrodu bez aparatu i zrobienia chociażby jednego zdjęcia. Z czasem przestałam pstrykać i zaczęłam robić zdjęcia bardziej świadomie, chociaż wciąż brak mi doświadczenia, techniki i nadal bardzo często kieruję się po prostu intuicją.

Większość fotografii na tej stronie jest mojego autorstwa, część zdjęć z Anglii autorstwa mojego i mojego męża, Darka. Zdjęcia roślin w moim ogrodzie robiłam sama.

Lillium candidum

Mam nadzieję, że zdjęcia zamieszczone na tej stronie przybliżą Państwu tajemniczy świat roślin oraz zachęcą do upiększania własnych ogrodów, że ich oglądanie przyniesie radość co najmniej tak, jak mnie sprawia radość fotografowanie własnego i cudzych ogrodów.

Z czasem okazało się że fotografowanie własnego ogrodu sprawia mi prawie taką samą satysfakcję jak jego uprawa – zamarzyłam więc o „prawdziwym” aparacie.  Tak oto narodziła się moja kolejna pasja i  stałam się właścicielką cyfrowej lustrzanki. Mam nadzieję, ze powoli opanuję technikę robienia poprawnych zdjęć i z czasem pojawią się tutaj coraz lepsze fotografie.

Na koniec uwaga – zdjęcia na tych stronach są moją własnością i publikowanie ich bez mojej zgody jest sprzeczne z polskim prawem.

Marta Góra


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.