Mad Gardener's World

O mnie

me

Mam na imię Marta, ogrodnictwem pasjonuję się już od kilkunastu lat.  O tym jak stworzyłam mój ogród napisałam kiedyś tutaj i tutajOgród powstawał w tradycyjny sposób bez użycia ciężkiego sprzętu i dużych nakładów finansowych, czyli dokładnie tak jak większość polskich ogródków przydomowych – za pomocą szpadla i wideł.

Mój ogród jest miejscem w którym ciągle eksperymentuję, którym się bawię i w którym najchętniej odpoczywam.  W ciągu tych lat zaadoptowałam sobie na własne potrzeby pewien rodzaj „filozofii ogrodniczej” zaczerpnięty od mojego ogrodowego guru Pani Beth Chatto. Staram się swój ogród prowadzić w naturalny sposób, chociaż w ostateczności  zdarza mi się jeszcze sięgać po środki chemiczne. Tak jak i inne dziedziny, tak i ogrodnictwo zawiera szereg wąskich specjalizacji i nie znam nikogo kto wiedział by wszystko. Ja również mam swoje mocniejsze i słabsze strony.  Od dłuższego czasu fascynują mnie rośliny runa leśnego ze szczególnym uwzględnieniem paproci, i chociaż uprawiam całe mnóstwo innych gatunków  to właśnie leśne rośliny zajmują szczególne miejsce w moim ogrodzie.  Z każdym rokiem uczę się czegoś nowego czy to w swoim ogrodzie czy w cudzych. Od wielu lat pasjonują mnie angielskie ogrody, wyjeżdżam na Wyspy kilka razy do roku podpatrując i fotografując najlepszych.

W sieci można mnie spotkać na forum  i w  serwisie Tabaza, prowadzę też na Facebooku stronę Angielskie ogrody na której można obejrzeć nie tylko moje zdjęcia ale również inne ciekawe aranżacje z Wysp.  Zdarza mi się również prowadzić na żywo  spotkania oraz wykłady dla ogrodników amatorów.

Moja pasja przerodziła się w sposób na życie, nie wystarcza mi już zaglądanie do cudzych ogrodów – najchętniej bym je zmieniała i przerabiała:) Co też od kilku lat czynię:) Projektowanie i zakładanie ogrodów sprawia mi ogromną satysfakcję – serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy.

Napisz do mnie lub po prostu zadzwoń +48 694 569 504